Jako rodzic masz ogromy wpływ na nastawienie twojego dziecka do uczenia się. Możesz wspomóc jego rozwój edukacyjny, lecz możesz też wstrzymać jego ciekawość świata. Dlatego też istotnym jest, abyś miał jak najlepszy udział w tym, by wspomóc dziecko w jego szkolnej drodze, w której będzie się uczyło one odkrywać to, co wokół niego, będzie zmagać się z porażkami i cieszyć się sukcesami oraz będzie zaspakajać swoją ciekawość świata.
Dawaj dziecku akceptację nawet w momencie, kiedy jego edukacja szkolna nie idzie najlepiej. Będzie to je motywowało do tego, by dać z siebie jeszcze więcej. To ty uczysz dziecko odpowiednich nawyków związanych z edukacją, a co za tym idzie, uczysz je również samodzielności i odpowiedzialności za zadania, jakie musi wykonać. Oczywiście nie możesz od razu zarzucić dziecka wszystkim odpowiedzialnościami, jednak możesz mu pomóc je przejmować i się ich uczyć.
Nagroda materialna niekoniecznie jest właściwym motywatorem. Naucz dziecko, że najlepszą nagrodą jest zaspokajanie ciekawości i odkrywanie swoich możliwości. Dlatego też może zaproponuj dziecku jako nagrodę odwiedziny w miejscu, którego jest ciekawe (np. park nauki) lub uczestnictwo w wydarzeniu, podczas którego będzie mogło zdobyć nowe umiejętności (np. spływ kajakowy). Naucz dziecko, że istotniejsze od rzeczy posiadanych są posiadane umiejętności i wiedza, bo one zapewnią mu właściwy start w dorosłe życie.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.