Marzeniem każdego rodzica jest osiągnięcie sukcesu wychowawczego – sytuacji, w której dziecko we właściwy sposób rozwija siebie, jak i swoje relacje z otaczającym go światem. Pamiętać musimy jednak o kilku istotnych kwestiach, które mają na ów sukces wpływ.
Pierwszym z nich jest rozwijanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych dziecka. Na ich rozwój ma wpływ spędzanie czasu z rówieśnikami. Dziecko uczy się w ten sposób funkcjonowania w społeczeństwie. Pomóż dziecku nauczyć się radzić sobie z emocjami, z jakimi styka się w szkole. Pamiętaj, że to nie zawsze są dobre emocje! A co więcej, sytuacje, z którymi dziecko mierzy się w szkole są zupełnie odmienne niż te, które dzieją się w domu. Pamiętaj o tym.
Naucz swoje dziecko właściwego zadawania pytań, a sprawisz tym samym, że o wiele łatwiej będzie zdobywać informacje o świecie, których jest tak bardzo głodne. Ostatnią, ale równie istotną kwestią jest to, byś pozwolił się dziecku… nudzić. Pamiętaj, że wolny czas, ba!, nawet nuda, wpłyną pozytywnie na rozwijanie się kreatywnego myślenia u twojej pociechy. Stosuj edukację w domu!


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.