Jeśli posiadamy ukończone studia wyższe (na poziomie licencjackim, inżynierskimi lub magisterskim), a chcemy nadal zdobywać wykształcenie i poszerzać swoje kwalifikacje, warto zainteresować się studiami podyplomowymi.
Ich formuła to zazwyczaj zjazdy zaoczne dwa razy w miesiącu. Czas trwania poszczególnych kursów waha się od jednego do trzech lat. Ceny zaś różnią się od siebie bardzo – wszystko zależy od tematyki i dziedziny wiedzy, jaką postanowimy studiować. Jednak większość kursów zamyka się przedziale cenowym od tysiąca do czterech tysięcy złotych za semestr.
Studia tego typu kończą się zazwyczaj obroną pracy dyplomowej bądź egzaminem z całości materiału, jaki był prezentowany na kursie. Należy pamiętać, że studia podyplomowe są uznawane przez prawo polskie, a wykształcenie, kwalifikacje, jak i wiedza, jaką podczas tego typu kursu zdobywamy, jest ceniona przez pracodawców. Ważnym jest jednak wybieranie studiów podyplomowych, które będą uzupełniać nasze wyższe wykształcenie – w ten sposób podwyższamy własne kwalifikacje w danej dziedzinie.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.