Bardzo ciekawą metodą edukacyjną dla przedszkolaka. Zakłada ona, że kultura fizyczna dziecka powinna być rozwijana wraz z kulturą muzyczną i rytmiczną oraz że powinny być one w ścisłej korelacji. Jej celem jest zachęcenie dziecka do wyrażania ekspresji oraz do rozwijania kreatywności i inwencji twórczej za pomocą muzyki i poruszania się.
Muzyka i taniec wspomagają rozwój fizyczny dziecka, więc stają się niezwykle pomocne w edukacji. Dzieci mogą wówczas uczyć się i rozwijać przez zabawę, zupełnie nie wiedząc, że wykonywane czynności wypływają z edukacji właśnie. Metoda ta pomaga dzieciom przełamać wstyd i odnaleźć się w grupie, a także rozwija pomysłowość, pozwalając dziecku na wymyślanie i tworzenie własnych układów ruchowych w rytm puszczonej muzyki. Rozwija się więc fizycznie, rytmicznie, muzycznie i wzrasta jego kreatywność.
Metoda ta jest doskonała do stosowania zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Rodzicu, włącz muzykę i tańcz razem ze swoim dzieckiem! Z całą pewnością będzie to dla was świetna zabawa!


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.