Wielu z nas z różnych powodów decyduje się na emigrację. Wyjeżdżamy z całymi rodzinami, często z małymi dziećmi, które jeszcze nie za dobrze radzą sobie z językiem, jakim posługują się mieszkańcy kraju, do którego się przeprowadziliśmy. Dziecko, które musi zacząć edukację w tej nowej rzeczywistości, może mieć ogromne problemy komunikacyjne.
Jednak z odpowiedzią na takie właśnie problemy przyszła maluchom Komisja Europejska w programie Uczenie się przez całe życie, w ramach którego stworzono kurs, który ma na celu pomóc nauczycielom w komunikacji z dziećmi, które są małe lub nie znają jeszcze języka, którym się posługuje nauczyciel. Kurs ten ma formę e-learningu i odbywa się przez Internet. Kurs ten pozwala zrozumieć nauczycielowi lepiej świat dziecka.
Jeśli widzisz, że twój malec ma problemy z komunikowaniem się ze swoimi pedagogami, zaproponuj im zastosowanie owego kursu. Informacje o nim znajdziesz na stronie kursu „Listening to your children” welisten2you.eu. Znajdziesz tam również dokładne informacje dotyczące tego, w jaki sposób działa ten model edukacyjny.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.