Jest to bardzo ciekawa metoda, która pomoże ci sporządzać notatki, które z całą pewnością będą użyteczne w trakcie późniejszego przyswajania informacji podczas uczenia się. Polega ona na zapisywaniu informacji i faktów, które są podawane podczas wykładu, a obok wyciągasz hasła kluczowe, które usprawnią późniejszą naukę.
Najbardziej efektywne jest położenie kartki poziomo, a następnie podzielenie jej na dwie części. Z lewej strony winny znaleźć się słowa kluczowe, dlatego też ta część kartki nie musi być duża. Wystarczy kilka centymetrów, gdyż na niej będą zapisane jedynie hasła, które będą swoistym podsumowaniem notatki z prawej. Prawa część będzie tą z całością notatki. Na dole kartki zaś możesz pozostawić miejsce na podsumowanie notatki.
Metoda ta jest idealna przy notowaniu wykładów, informacji z lektury. Tak naprawdę możesz w tej notatce zawrzeć wszystko, co uznasz za stosowne do zapisania – informacji nigdy z prawej strony nie będzie za wiele, a zawsze mogą ci one pomóc przy późniejszej nauce lub zapamiętywaniu.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.