Niesamowicie istotną kwestią jest nauczenie młodego człowieka logicznego myślenia, co z kolei wlicza się w uczenie umiejętności efektywnej nauki. Dlatego też warto zainteresować się tym, w jaki sposób wprowadzić do edukacji narzędzia, które będą tych rzeczy uczyć. Poniżej przedstawiona metoda może być wykorzystywana zarówno w szkole przez pedagogów, jak i w domu przez rodziców i opiekunów dzieci.
Ciekawym narzędziem mającym na celu pomoc w tego typu nauczaniu jest narzędzie myślowe TOC (od angielskiego Theory of Constraints, czyli Teorii ograniczeń). Narzędzia te to chmura, gałąź logiczna oraz drzewko ambitnego celu. Owe narzędzie ma na celu nauczenie dzieci jasnej i klarownej komunikacji z otoczeniem oraz właściwego wyrażania własnych potrzeb i opinii. Uczy dziecko podejmować decyzje oraz postępować tak, by odpowiedzialnie za te decyzje odpowiadały.
Warto zainteresować się metodologią TOC, gdyż może mieć ona bardzo dobry wpływ na to, w jaki sposób nasze dziecko rozwija logiczne myślenie podczas swojego czasu uczenia się.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.