Jeśli nauczasz w szkole języka angielskiego, a chcesz podnieść swoje kwalifikacje, zastanów się nad przejściem kursu oraz zrobieniem certyfikatu z języka angielskiego o nazwie TOEFL. Certyfikat ten jest uznawany przez prawie dziesięć tysięcy uczelni wyższych na całym świecie. Uznaje się również, że ta certyfikacja jest jedną z najbardziej prestiżowych w środowisku akademickim, jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego.
Zdanie egzaminu nie jest w żaden sposób utrudniane, gdyż każdego roku jest około 30 terminów, w których możemy się zgłosić do tego, by egzamin zdać. Fakt, iż egzamin uznawany jest na świecie, czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla nauczycieli, chcących podnieść swoje kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Warto zainwestować w tego typu certyfikat, gdyż z całą pewnością wzbogaci on nasze umiejętności oraz wartość na rynku pracy. Egzamin ten pozwoli nam poszukiwać pracy nie tylko w obrębie kraju, ale i w placówkach edukacyjnych mieszczących się na całym świecie.