W szkołach, w których znajdują się dzieci dotknięte niepełnosprawnością, powinien znaleźć się nauczyciel, który przeszedł kurs arteterapii. Arteterapia jest nie tylko terapią leczniczą, ale jest stosowana także jako metoda rozwoju osobistego. Dlaczego w pracy z uczniami niepełnosprawnymi warto, by nauczyciel miał taki kurs? Ponieważ Arteterapia pomaga w leczeniu lęków, depresji, nerwic, problemów w relacjach z ludźmi dookoła na skutek niepełnosprawności.
Kurs arteterapii jest kursem wzbogacającym warsztat nauczyciela, który ma kontakt z dziećmi niepełnosprawnymi w placówkach oświaty, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i wielu innych. Uczestnik kursu dowie się między innymi, jak wykorzystać metody i techniki arteterapeutyczne w procesie wychowawczo-dydaktycznym.
Kurs odbywa się za pośrednictwem Internetu, poprzez szkolenie asynchroniczne. Do każdego kursanta przyszeregowany jest nauczyciel, mający za zadanie motywować oraz oceniać postępy. W trakcie kursu uczestnik szkolenia może zadawać pytania nauczycielowi lub prosząc o wyjaśnienia niezrozumiałych kwestii. Kurs można już zakończyć w siedem dni.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.