Dwudziestego ósmego stycznia w Krakowie miała miejsce międzynarodowa konferencja, której głównym tematem było nauczanie na temat Holokaustu. Konferencję tę otworzyła pani Ewa Dudek, która jest podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, oraz pan Fred van Leeuwen, który z kolei piastuje stanowisko sekretarza generalnego Międzynarodówki Edukacyjnej.
Pani podsekretarz stanu podkreślała działanie szkoły jako odpowiedzialność za kształtowanie młodych ludzi i wychowywanie kolejnych pokoleń tak, aby były one przeświadczone i przekonane o tym, że wszyscy są równi i aby na tej podstawie z pełną świadomością angażowali się w tworzenie demokratycznego społeczeństwa, które cechuje się obywatelskim podejściem i wysoką świadomością. Podczas konferencji została także omówiona kwestia nauczania o Holokauście w szkołach, w której uczestniczyli nauczyciele, specjaliści i politycy.