Czym jest metoda GSP? Skrót ten rozwija się jako główny system pamięciowy. Metoda ta była doskonalona przez ponad trzysta lat i jest metodą bardzo dopracowaną i trochę bardziej wymagającą. Aby opanować tę metodę, musisz poświecić jej kilka dni (a nawet tygodni), jednak profity, jakie wynikają z poprawnego jej używania z całą pewnością wynagrodzą ci spędzony nad nią czas.
Metoda polega na tym by zapamiętać spółgłoski, które są podporządkowane danym cyfrom. I tak mamy: 0 z s, 1 t d, 2 n, 3 m, 4 r, 5 l, 6 j, 7 k g, 8 f w, 9 p b. By zapamiętać to możesz skorzystać z metody skojarzeń, jakie były opisywane wcześniej. Lub stworzyć wierszyk, w którym dane spółgłoski występują w kolejności.
Następnie możesz z owych skojarzeń stworzyć haki pamięciowe i wieszać na nich różne informacje. W ten sposób zapamiętasz nie tylko liczby, ale i informacje słowne, których potrzebujesz.
Warto zagłębić się w tę metodę, ponieważ może ona nam pomóc w uczeniu się nie tylko w szkole, ale przyniesie wymierne korzyści w zapamiętywaniu telefonów, rozkładów jazdy, kalendarzy czy innych tego typu rzeczach.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.