Dla osób, które nie radzą sobie zbyt dobrze z zapamiętywaniem ciągów cyfr, istnieją metody mnemotechniczne, które z całą pewnością mogą ułatwić im to wymagające zadanie i sprawić, że zapamiętywanie liczb nie będzie więcej przysparzać żadnych trudności. Nie przestrasz się powierzchownej infantylności opisanej metody! Ona naprawdę działa i nie jest zabawą dla maluchów.
Musisz stworzyć własny system skojarzeń, polegający na zamienieniu cyfr na obrazki – piktogramy, które będą kojarzyć ci się z daną cyfrą (dla przykładu – sześć podobne jest do gwizdka, a osiem do bałwana). Wizualizacja cyfr usprawni ich zapamiętywanie, ponieważ nasz mózg o wiele łatwiej zapamiętuje realne formy istniejących przedmiotów niż symbole.
Następnym krokiem jest ułożenie historyjki z ciągu słów oznaczających dany ciąg cyfr. W ten sposób możesz bardzo szybko zapamiętać nawet bardzo długie ciągi cyfr bez większego wysiłku. Spróbuj! A z całą pewnością już zawsze w codziennym życiu będziesz używać tej prostej metody mnemotechnicznej.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.