Twoje dziecko jest zainteresowane coraz bardziej światem Internetu. Pociągają je informacje i rozrywka, jakie może tam otrzymać. Pomóż mu rozwijać owe zainteresowanie tak, by działało dobrze na rozwój osobisty, jak i edukacyjny twojego dziecka. Połącz jego szkolną edukację z edukacją w domu przez Internet!
Świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku umiejętności pisarskich, jak i manualnych (malowanie, rzeźbienie, itp.) jest stworzenie dla dziecka bloga, na którym będzie mogło publikować swoje prace. Będzie to zachęcało dziecko do doskonalenia się, a tym samym z całą pewnością będzie miało pozytywny wpływ na jego rozwój, jak i oceny w szkole. Załóż wraz z dzieckiem bloga, na którym będzie ono mogło rozwijać swoje pomysły i dzielić się z innymi tym, jak się rozwija.
Taka aktywność ma charakter nie tylko rozrywkowy, ale i edukacyjny. Jednak niezwykle istotną kwestią jest to, byś sprawował odpowiedni nadzór nad tym, co na blogu będzie umieszczane, i jakie komentarze będzie dostawać bądź wystawiać twoje dziecko. Ucz w ten sposób również dziecko funkcjonowania w rzeczywistości wirtualnej.